Seniors

Robbie Castello has been re-appointed playing coach.
Robbie’s vast experience at VFL club Werribee as a former captain and player brings a wealth of knowledge & enthusiasm to the role.
We look forward to the season ahead under Robbie’s leadership.

Round 1: Maribyrnong Park 197 def Doutta Stars 62  
Round 2: Avondale Heights V Maribyrnong Park 14th April 2:15pm  
Round 3: Maribyrnong Park V West Coburg 21st April 2:15pm  
Round 4: Pascoe Vale V Maribyrnong Park 28th April 2:15pm  
Round 5: Maribyrnong Park V Strathmore 5th May 2:15pm  

Football Operations

For all enquiries regarding senior player recruitment, training/medical staff and support staff for the upcoming season please contact our football operations department.


Reserves

Round 1: Maribyrnong Park 138 def Doutta Stars 20  
Round 2: Avondale Heights V Maribyrnong Park 14th April 11:50am  
Round 3: Maribyrnong Park V West Coburg 21st April 11:50am  
Round 4: Pascoe Vale V Maribyrnong Park 28th April 11:50am  
Round 5: Maribyrnong Park V Strathmore 5th May 11:50am  
   

Thirds

 
Round 1: Maribyrnong Park 37 def by Airport West 67  
Round 2: Maribyrnong Park V Aberfeldie 14th April 11:00am  
Round 3: Maribyrnong Park V West Coburg 21st April 11:00am  
Round 4: Keilor V Maribyrnong Park 28th April 11:00am  
Round 5: Maribyrnong Park V Greenvale 5th May 11:00am  

U19

Round 1: Maribyrnong Park Bye  
Round 2: Avondale Heights V Maribyrnong Park 14th April 10:00am  
Round 3: Maribyrnong Park V Greenvale 21st April 10:00am  
Round 4: Pascoe Vale V Maribyrnong Park 28th April 10:00am  
Round 5: Maribyrnong Park V Strathmore 5th May 10:00am  
   

U17

Team 1

Coach: Arthur Parastatidis
Assistant Coach: Cam Read & John Brinkkotter

Round 1: Hillside 0 def by Maribyrnong Park 220  
Round 2: Maribyrnong Park V Oak Park 15th April 2:20pm  
Round 3: Doutta Stars V Maribyrnong Park 22nd April 3:00pm  
Round 4: Tullamarine V Maribyrnong Park 29th April 2:20pm  


Team 2

Coach: Stuart Hoystead
Assistant Coach:

Round 1: Maribyrnong Park 63 def Greenvale 40  
Round 2: Jacana V Maribyrnong Park 15th April 11:35am  
Round 3: Burnside V Maribyrnong Park 22nd April 2:20pm  
Round 4: Maribyrnong Park V Airport West 29th April 2:20pm  


U15

Team 1

Coach: Tony Jaycock
Assistant Coach: Joe Zoccali

Round 1: Keilor 12 def by Maribyrnong Park 139  
Round 2: Maribyrnong Park V Pascoe Vale 15th April 12:30pm  
Round 3: Strathmore V Maribyrnong Park 22nd April 11:35am  
Round 4: Maribyrnong Park V Greenvale 29th April 12:30pm  


Team 2

Coach: Greg Hughes
Assistant Coach: Darren Caddy

Round 1: Maribyrnong Park 19 def by Jacana 79  
Round 2: Craigieburn V Maribyrnong Park 15th April 12:30pm  
Round 3: Maribyrnong Park V Doutta Stars 22nd April 1:45pm  
Round 4: Hillside V Maribyrnong Park 27th April 7:30pm  


Team 3

Co-Coaches: Tania Airs, Stacey Eccles & Rod Lewis

Round 1: Maribyrnong Park 44 def West Coburg 27  
Round 2: Maribyrnong Park V Pascoe Vale 15th April 2:00pm  
Round 3: Moonee Valley V Maribyrnong Park 22nd April 12:30pm  
Round 4: Burnside Heights V Maribyrnong Park 29th April 12:30pm  

U18 Girls

Coach: Phil Poursanidis
Assistant Coach:

Round 1: Maribyrnong Park 26 def by Strathmore 47  
Round 2: Moonee Valley V Maribyrnong Park 15th April 1:45pm  
Round 3: Greenvale V Maribyrnong Park 22nd April 2:30pm  
Round 4: Maribyrnong Park V Doutta Stars 29th April 2:00pm  


U15 Girls

Coach: Paul Van Hees
Assistant Coach: Heath Sturzaker

Round 1: Keilor 50 def Maribyrnong Park 31  
Round 2: Maribyrnong Park V Doutta Stars 15th April 12:30pm  
Round 3: Maribyrnong Park V Moonee Valley 22nd April 12:15pm  
Round 4: Aberfeldie V Maribyrnong Park 29th April 11:00am  


U13 Girls

Coach: Pat Mollica
Assistant Coach

Round 1: Glenroy 22 def Maribyrnong Park 16  
Round 2: Maribyrnong Park V Oak Park 15th April 9:45am  
Round 3: Keilor V Maribyrnong Park 22nd April 9:45am  
Round 4: Maribyrnong Park V Craigieburn 29th April 11:00am  


U11 Girls

Coach: Chris Loane
Assistant Coach

Round 1: Westmeadows 6 def by Maribyrnong Park 85  
Round 2: Maribyrnong Park V Pascoe Vale 15th April 8:30am  
Round 3: Keilor V Maribyrnong Park 22nd April 8:30am  
Round 4: Maribyrnong Park V Aberfeldie 29th April 9:45am  


U9 Girls

Coach: Blake Allbones
Assistant Coach

Round 1: Maribyrnong Park Played Pascoe Vale  
Round 2: Coburg Districts V Maribyrnong Park 15th April 8:30am  
Round 3: Maribyrnong Park V Pascoe Vale 22nd April 8:30am  
Round 4: Moonee Valley V Maribyrnong Park 29th April 9:45am  


U13

Team 1

Coach: Alan Johncock
Assistant Coach: Paul Tsironis

Round 1: Craigieburn 20 def by Maribyrnong Park 41  
Round 2: Maribyrnong Park V Burnside 15th April 11:00am  
Round 3: Aberfeldie V Maribyrnong Park 22nd April 9:45am  
Round 4: Maribyrnong Park V Doutta Stars 29th April 11:00am  


Team 2

Coach: Trent Brooks
Assistant Coach:

Round 1: Avondale 54 def Maribyrnong Park 30  
Round 2: Maribyrnong Park V Keilor 15th April 11:00am  
Round 3: Greenvale V Maribyrnong Park 22nd April 9:45am  
Round 4: Maribyrnong Park V Aberfeldie 29th April 12:30pm  


Team 3

Coach: David Baker
Assistant Coach:

Round 1: Maribyrnong Park 0 def by Keilor 125  
Round 2: Pascoe Vale V Maribyrnong Park 15th April 9:45am  
Round 3: Maribyrnong Park V Keilor 22nd April 12:30pm  
Round 4: Greenvale V Maribyrnong Park 29th April 11:00am  


U11

Team 1

Coach: Andrew Brockfieldd
Assistant Coaches:

Round 1: Doutta Stars 1 def by Maribyrnong Park 80  
Round 2: Maribyrnong Park V Airport West 15th April 9:45am  
Round 3: Maribyrnong Park V Strathmore 22nd April 11:00am  
Round 4: Glenroy V Maribyrnong Park 29th April 8:30am  


Team 2

Coach: Darin Milner
Assistant Coach:

Round 1: Maribyrnong Park Bye  
Round 2: Keilor V Maribyrnong Park 15th April 9:45am  
Round 3: Maribyrnong Park V Moonee Valley 22nd April 9:45am  
Round 4: Greenvale V Maribyrnong Park 29th April 9:45am  


Team 3

Coach: Luke Costa
Assistant Coach:

Round 1: Burnside 0 def by Maribyrnong Park 36  
Round 2: Coburg Districts V Maribyrnong Park 15th April 9:45am  
Round 3: Maribyrnong Park V West Coburg 22nd April 9:45am  
Round 4: Maribyrnong Park V Doutta Stars 29th April 9:45am  


Team 4

Coach:
Assistant Coach:

Round 1: Keilor Park 12 def by Maribyrnong Park 29  
Round 2: East Sunbury V Maribyrnong Park 15th April 11:00am  
Round 3: Maribyrnong Park V West Coburg 22nd April 11:00am  
Round 4: Maribyrnong Park V Doutta Stars 29th April 8:30am  

U9

The U9 team welcome all new players to the Club.

Team Blue

Coach: Sean Brophy

Round 1: Maribyrnong Park Played Strathmore
Round 2: Keilor V Maribyrnong Park 15th April 8:30am
Round 3: Maribyrnong Park V Keilor 22nd April 8:30am
Round 4: Tullamarine V Maribyrnong Park 29th April 8:30am


Team Green

Coach: Anthony Schiena
Round 1: Maribyrnong Park Played Strathmore
Round 2: Doutta Stars V Maribyrnong Park 15th April 8:30am
Round 3: Maribyrnong Park V Pascoe Vale 22nd April 8:30am
Round 4: Hillside V Maribyrnong Park 29th April 8:30am


Team Red

Coach: Ryan Mistry
Round 1: Doutta Stars Played Maribyrnong Park
Round 2: Maribyrnong Park V Coburg Districts 15th April 8:30am
Round 3: Aberfeldie V Maribyrnong Park 22nd April 8:30am
Round 4: Greenvale V Maribyrnong Park 29th April 8:30am


Team Yellow

Coach: Brian Prosser

Round 1: Maribyrnong Park Played East Sunbury
Round 2: Greenvale V Maribyrnong Park 15th April 8:30am
Round 3: Maribyrnong Park V Keilor 22nd April 8:30am
Round 4: Burnside V Maribyrnong Park 29th April 8:30am


Get in Touch